Jablečný den

Dne 8.11. proběhl jablečný den v praktické třídě

Nastal podzim a s tímto obdobím jsou neodmyslitelně spojeny jablka. Proto se  žáci s paní třídní učitelkou rozhodli udělat jablečný den a vytvořit si pravou podzimní náladu.

V rámci předmětu výživa a příprava pokrmů se žáci seznámili s kořením, které patří k jablkům – což je skořice a hřebíček. K těmto kořením si přičichli, podívali se jak vypadají, a dozvěděli se o nich zajímavé a zároveň nové informace.

Nebyl by to ten pravý den, kdyby si společně s paní učitelkou a asistentkou něco dobrého na zub neudělali. S velkou chutí se dali do díla, upekli si jablečné řezy naruby a uvařili si rychlý jablkový kompot.

Celé třídě se dílo podařilo a velice si pochutnali. Recepty najdete v připravované praktické kuchařce.

Třídní učitelka Mgr. Kejřová